Forsal: O rewolucji 4.0, doktoratach wdrożeniowych i kształceniu kadr dla innowacyjnej gospodarki

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

W serwisie internetowym Forsal.pl ukazał się artykuł opisujący program „Doktoraty wdrożeniowe”. Znalazły się w nim m.in. wypowiedzi przedstawicieli uczelni i przedsiębiorstw, które wzięły udział w I edycji programu.

Jedną z uczelni, wiodącą prym w programie, jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W zeszłym roku AGH mogła pochwalić się aż 53 doktorantami.

„- Z wnioskiem o przystąpienie do programu wystąpiło pięć naszych wydziałów i wszystkie znalazły się na liście zakwalifikowanych - informuje Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowy AGH. - Rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach zarówno dla uczestników programu wdrożeniowego, jak i kandydatów ubiegających się o przyjęcie na dotychczasowe studia doktoranckie.

Z AGH ściśle współpracuje m.in. PGNiG, jeden z liderów w dziedzinie doktorantów po stronie biznesu.

- PGNiG jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku dostosowała swój system podnoszenia kwalifikacji i zatrudnienia do realizacji doktoratów wdrożeniowych. Weszliśmy już w formalne uzgodnienia na temat współpracy z AGH, a w obszarze naszego zainteresowania są już kolejne uczelnie, z którymi blisko współpracujemy - zapowiada Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG”.

Zachęcamy do lektury całego artykułu: http://forsal.pl/artykuly/1117299,doktoraty-wdrozeniowe-w-sluzbie-innowacyjnosci-nadchodzi-rewolucja-4-0.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Tagi: Doktorat wdrożeniowy

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików