Zaproszenie na tweetup poświęcony najnowszym wynikom ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych

środa, 28 czerwca 2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas tweetupu 30 czerwca 2017 r. zaprezentuje najnowsze wyniki ELI, czyli ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. W spotkaniu wezmą udział licealiści, którzy jako przyszłoroczni maturzyści wkrótce wybiorą uczelnie i kierunki, na które będą aplikować.

Najnowsze wyniki ELI pokazują, jak sobie radzą na rynku pracy absolwenci poszczególnych kierunków i uczelni. Informacje o tym, ile zarabiają i jak długo szukają pracy mogą pomóc przyszłym studentom w wyborze najlepszej drogi życiowej, a nauczycielom – w zawodowym kierunkowaniu uczniów.

W spotkaniu wezmą udział:

  • Jarosław Gowin, wiceprezes RM, minister nauki i szkolnictwa wyższego;
  • Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2017 roku, o godz. 12:00 w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (s.117), mieszczącym się przy ul. Hożej 20 w Warszawie.

Potwierdzenie uczestnictwa

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres media@nauka.gov.pl.

ELA prawdę ci powie

ELA monitoruje losy absolwentów szkół wyższych od 2016 roku, a swoim zasięgiem obejmuje dwa ostatnie roczniki. Głównym źródłem przedstawianych w ELI informacji są dane administracyjne pochodzące z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on (Zintegrowanego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym). O tym, jak działa ELA, jak z niej skorzystać i w czym może nam pomóc – opowiedzą eksperci, którzy powołali ELĘ do życia.

Dane dotyczące absolwentów z rocznika 2014 dostępne są w serwisie absolwenci.nauka.gov.pl.

Tagi: Jarosław Gowin, Piotr Dardziński, ELA

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików