Uniwersytet Młodych Wynalazców

Status projektu Projekt zakończony
Dla kogo Polskie jednostki naukowe, które zamierzają stworzyć międzynarodowe konsorcjum i w roli koordynatora ubiegać się o realizację projektu w ramach programów badawczych UE: HORYZONT 2020, Fundusz Badawczy Węgla i Stali, EURATOM
Dziedziny Nauki humanistyczne, Nauki społeczne, Nauki ścisłe i techniczne, Nauki o życiu
Budżet

2 mln zł. Maksymalna wysokość grantu: do 50 tys. zł trafi dla każdego z 40 wybranych w konkursie Uniwersytet Młodego Wynalazcy. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zakup drobnej aparatury naukowo-badawczej i odczynników, a także pokryją koszty publikacji naukowych.

Terminy

Konkurs rozstrzygnięty; projekty finansowane w ramach POIG są w trakcie realizacji; ich zakończenie planowane jest w roku 2015 r.

Uniwersytet Młodych Wynalazców to program, który miał wzmocnić współpracę między szkołami i uczelniami. Wspiera uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w rozwoju ich aktywności naukowej oraz pobudza innowacyjność oraz kreatywność. W ramach programu uczniowie i ich nauczyciele mogą m.in. prowadzić wspólnie z kadrą akademicką projekty naukowe, korzystać z bibliotek uniwersyteckich oraz laboratoriów. Pod okiem profesorów młodzież tworzy wynalazki, wykona doświadczenia, przygotuje publikacje naukowe.

 

Pliki do pobrania

Tagi: Uniwersytet Młodych Wynalazców, Programy Ministra

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików