Maluch na uczelni

Status projektu Projekt zakończony
Dla kogo Student, Młody naukowiec (do 35. roku życia)
Dziedziny Nauki humanistyczne, Nauki społeczne, Nauki ścisłe i techniczne, Nauki o życiu
Budżet

W 2015 r. było to 11 mln zł

Terminy

W 2015 r. konkurs został rozstrzygnięty w I kwartale

Promujemy i wspieramy tworzenie miejsc opieki nad dziećmi na uczelniach, bo wierzymy, że dobra uczelnia to uczelnia przyjazna rodzinie.

Coraz więcej młodych studiuje. Rodzicielstwo nie powinno być przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i pracy naukowej. Program „Maluch na uczelni” wspiera tworzenie żłobków, klubików dziecięcych i zatrudnianie opiekunów dziennych na uczelniach oraz promuje koncepcję study life balance. To wspólne działanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach programu uczelnie mogą ubiegać się o dofinansowanie tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Środki pochodzą z programu „MALUCH” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na tworzenie miejsc opieki przy uczelniach w 2015 roku zostanie przekazanych 9,2 miliona złotych. Program będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Co nam się udało w 2015 r.?

W 2015 r. "Maluch na uczelni" był nowością. Mimo to uczelnie i wspołpracujące z nimi instytucje złożyły kilkadziesiąt dobrych wniosków konkursowych. Dzięki ich pracy na 43 uczelniach powstają miejsca opieki nad dziecmi. Mamy szansę wykorzystać 9,2 mln zł z 11 przeznaczonych na ten moduł programu "Maluch". Uczelnie, które w 2015 r. dostają wsparcie na opiekę nad dziećmi w ramach programu "Maluch na uczelni" Mapa obok pokazuje, gdzie powstaje najwięcej miejsc opieki nad dziećmi na uczelniach w ramach programu

Jak uczelnia może stać się miejscem przyjaznym rodzinom? 

  

Miejsca opieki nad dziećmi powstają na uczelniach nie tylko w ramach programu "Maluch":

Tagi: MALUCH na uczelni, Programy Ministra

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików