Studenci UW wicemistrzami świata w Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym

czwartek, 25 maja 2017

24 maja 2017 r., w Rapid City w USA, zostały rozegrane zawody finałowe 41. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

Olbrzymi sukces odnieśli studenci Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, którzy po bardzo emocjonującej walce zdobyli wicemistrzostwo świata, oddając pole tylko drużynie z Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga. To drugi medal tej drużyny, tym razem złoty, po zeszłorocznym srebrnym.

W finałach wzięły udział 133 drużyny z najlepszych uczelni świata, wyłonione w trudnych eliminacjach regionalnych, reprezentujące uczelnie łącznie z 44 krajów z 6 kontynentów, a o tym jak trudno dostać się było w tym roku do Finałów niech świadczy fakt, że w eliminacjach wzięło udział 46381 studentów ze 103 krajów. Od roku 1994 zespoły studentów Uniwersytetu Warszawskiego co roku awansują do Finałów ACM ICPC tego najbardziej prestiżowego z zawodów programistycznych, a Uniwersytet Warszawski dzierży samodzielnie rekord uczestnictwa w Finałach bez przerwy w kolejnych zawodach finałowych.

Wicemistrzowie świata są laureatami projektu "Najlepsi z najlepszych".

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie ACM ICPC.

Tagi: Najlepsi z najlepszych, Nauka w Polsce, Uniwersytet Warszawski

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików