We Wrocławiu konferencja o przyszłości nauki

wtorek, 17 września 2013

Blisko 350 naukowców z Polski i zagranicy weźmie udział w konferencji na temat przyszłości europejskiej nauki, która w poniedziałek rozpoczyna się we Wrocławiu. Sympozjum towarzyszy obchodom 25-lecia powstania Academia Europaea.

Academia Europaea to prestiżowa instytucja zrzeszająca trzy tysiące uczonych z państw europejskich, reprezentujących różne dyscypliny naukowe. W 2011 r. we Wrocławiu otwarto drugie po Londynie biuro tej instytucji. Rok później biuro Academia Europaea uruchomiono również w Barcelonie. Członkami Academia Europaea jest większość europejskich laureatów Nagrody Nobla. Do stowarzyszenia należy 50 naukowców z Polski, w tym sześciu z Wrocławia.

W trzydniowej konferencji zatytułowanej „Przyszłość europejskiej nauki i szkolnictwa - wyzwania kolejnych 25 lat” wezmą udział m.in. laureaci Nagrody Nobla - Robert Huber, w dziedzinie chemii, i Bert Sakmann, w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Współorganizatorem konferencji jest wrocławski magistrat. Jego rzecznik Arkadiusz Filipowski poinformował, że w programie konferencji znalazły się debaty plenarne oraz wykłady poruszające zagadnienia wielu dziedzin nauki - od historii po astronomię.

Naukowcy będą dyskutować m.in. o przyszłości informatyki, prawie europejskim, integralności świata akademickiego oraz przyszłości sztuki klasycznej w nowoczesnym świecie.

Konferencja zakończy się w czwartek.

PAP - Nauka w Polsce

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików