Zaproszenie na Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów, które odbędzie się w Warszawie w dniu 22 września 2015 r.

piątek, 24 lipca 2015

Zapraszamy na spotkanie, które umożliwi wymianę doświadczeń w obszarze współpracy dwustronnej i ułatwi opracowanie wspólnej strategii działania. Forum Rektorów przyczyni się do wzmocnienia współpracy oraz zachęci do intensyfikacji działań, zarówno w obszarze szkolnictwa wyższego, jak i nauki.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział krajowi i zagraniczni eksperci, którzy przybliżą możliwości i formy współpracy uczelni polskich i chińskich, m.in. prowadzenia wspólnych studiów oraz rozwijania inicjatyw naukowych. Forum będzie również szansą na podzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, które są dorobkiem środowiska akademickiego.

Polsko-Chińskie Forum Rektorów odbędzie się w Warszawie 22 września o godzinie 10:00.

Termin Polsko-Chińskiego Forum Rektorów uległ zmianie ze względu na planowany przyjazd do Polski Wicepremier Chińskiej Republiki Ludowej, Pani Liu Yandong oraz jej możliwą obecność w wydarzeniu.

Rejestracja uczestników Forum odbywa się poprzez internetowy system zgłoszeń.

Szczegóły organizacyjne – wkrótce.

Chiny to jeden z priorytetowych rynków dla polskiego szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki i szkolnictwa wyższego aktywnie zachęca polskie uczelnie do współpracy z chińskimi partnerami. Pod koniec marca 2015 r. pod adresem www.go-poland.cn uruchomiona została wersja platformy internetowej dostosowana do wymogów chińskiej sieci. Strona została ulokowana na serwerach w Chinach i zaindeksowana w wyszukiwarce Baidu. Obecnie trwają prace nad jej optymalizacją i rozbudową o kolejne funkcjonalności.

Tagi: Współpraca polsko-chińska, Polsko-Chińskie Forum Rektorów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików