Zaproszenie dla polskich uczelni do wzięcia udziału w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Indonezji

czwartek, 4 lipca 2013

Termin zgłoszeń: 31 sierpnia 2013 r.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dżakarcie pragnie uprzejmie zaprosić przedstawicieli uczelni do udziału w piątej edycji Europejskich Targów Szkolnictwa Wyższego (EHEF) w Indonezji, które odbędą się 9 października w Surabaji (drugie co do wielkości miasto w Indonezji; Jawa Wschodnia) oraz 12-13 października 2013 w Dżakarcie (stolica Indonezji).

Podczas zeszłorocznej edycji targów EHEF 2012 polskie stoisko (z numerem jeden) odwiedziło kilkaset osób, z czego ponad dwieście osób poprosiło i szczegółowe konsultacje i pozostawiło swoje dane kontaktowe, jako osób w sposób szczególny zainteresowanych nauką w Polsce. Targi odwiedziło 10.000 osób. Polskie stoisko, otwarte przez Ambasadora RP w Dżakarcie, odwiedziła znana indonezyjska aktorka polskiego pochodzenia Tamara Bleszyński, co było czynnikiem zwiększającym frekwencję i zainteresowanie stoiskiem.

Podczas tegorocznej edycji, Ambasada RP w Dżakarcie będzie dysponowała stoiskiem zarówno w Surabaji (we współpracy z biurem Konsula Honorowego w Surabaji) jak i w Dżakarcie, gdzie prezentowane będą materiały udostępnione przez instytucje szkolnictwa wyższego.

Podczas tegorocznej edycji targów, polskie stoisko narodowe zostanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Dżakarcie pod hasłem READY, STUDY, GO! POLAND, z wykorzystaniem wizualizacji realizowanej przez MNiSW od 2012 roku kampanii wspierającej umiędzynarodowienie polskich uczelni.

Zainteresowanych prosimy o bezzwłoczne nadsyłanie folderów reklamowych pocztą lub kurierem na adres: JL. H.R Rasuna Said Kav. X Bl IV/3, Kuningan - South Jakarta 12950, 12950, Indonesia. 

Organizatorzy targów zachęcają do wykupywania stoisk na EHEF 2013. Ceny rozpoczynają się od 500 euro za stoisko. W celu uzyskania dalszych informacji uprzejmie prosimy o kontakt z p. Destriani Nugroho pod numerem telefonu +62-21-25546245 lub mailowo: destriani.nugroho@eeas.europa.eu. Rejestracji można dokonywać do 31 sierpnia 2013 on-line przez stronę wydarzenia www.ehef-indonesia.org lub droga mailową: daniel.darmawan@ehef-indonesia.org lub fair@ehef-indonesia.org. Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszenia również do wiadomości Ambasady RP w Dżakarcie na adres dzakarta.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Europejskie Targi Szkolnictwa Wyższego w Indonezji organizowane są przez 5 europejskich instytucji edukacyjnych - British Council, CampusFrance, DAAD, Nuffic Neso Indonesia oraz Uni-Italia przy wsparciu Delegatury Unii Europejskiej w Dżakarcie. W załączniku do wiadomości dołączone zostały materiały informacyjne na temat targów.

 Informacje o zainteresowaniu europejskim szkolnictwem wyższym w Indonezji

Indonezja to największy kraj w Azji Południowo-wschodniej i 4 najludniejsze państwo na świecie (250 milionów mieszkańców), klasa średnia w Indonezji to kilkadziesiąt milionów osób. Stabilna sytuacja polityczna i postępująca demokratyzacja sprawiają, że Indonezja jest obecnie najprężniej rozwijającą się gospodarką regionu. 66,2% populacji znajduje się między 15 a 64 rokiem życia, co sprzyja wzrostowi gospodarczemu, który od 2007 wynosi 5% PKB w ciągu roku. Zapotrzebowania kadrowe sprawiają, że młodzi Indonezyjczycy chcący poprawić swoją konkurencyjność na rynku pracy coraz częściej wybierają studia zagraniczne. Najbardziej pożądanym kierunkiem obok Stanów Zjednoczonych i Australii jest Europa, kojarząca się z prestiżem i wysoką jakością kształcenia. Szczególną popularnością wśród Indonezyjczyków cieszą się kierunki techniczne, informatyka, prawo, rachunkowość i finanse oraz medycyna, lecz również studia humanistyczne i polityczne oraz artystyczne. Europejskie Targi Szkolnictwa Wyższego w Indonezji co roku przyciągają około 10 000 zwiedzających.

 

Uprzejmie prosimy o przesyłanie ewentualnej korespondencji również do wiadomości Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na adres ZWM@mnisw.gov.pl oraz dzakarta.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików