Polskie uczelnie stawiają na umiędzynarodowienie

piątek, 18 września 2015

W trwającej od wtorku w Glasgow konferencji EAIE (European Association for International Education), czyli największym europejskim spotkaniu ekspertów w dziedzinie szkolnictwa wyższego uczestniczy rekordowa liczba 80 przedstawicieli polskiego środowiska akademickiego.

Tak silna reprezentacja Polski w tym prestiżowym wydarzeniu stanowi kolejny sygnał o rosnącej wadze, jaką do umiędzynarodowienia przykładają nasze uczelnie.

Udział w konferencji i targach EAIE stanowi doskonałą okazję do promocji szkolnictwa wyższego, nawiązania kontaktów ze szkołami wyższymi z całego świata i międzynarodowymi organizacjami o profilu edukacyjnym, a także do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami zajmującymi się edukacją i wymianami studentów.

W programie tegorocznej konferencji znalazło się ponad 200, paneli, warsztatów i sesji networkingowych poświęconych globalnym wyzwaniom stojącym przed szkolnictwem wyższym. Wśród ponad 5 tysięcy gości z blisko 100 państw znalazła się też delegacja z Polski, która zaprezentowała stoisko narodowe zorganizowane przez MNiSW i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Na stoisku obecni są przedstawiciele 20 szkół wyższych. Harmonogram dyżurów uczelni dostępny jest na stronie www.go-poland.pl w zakładce „Meet us at fairs and conferences”.

Udział MNiSW w tym wydarzeniu to efekt realizowanej przez resort od 2012 roku kampanii „Ready, Study, Go! Poland” wspierającej umiędzynarodowienie polskich uczelni. Więcej informacji na temat ministerialnej kampanii tutaj.

EAIE jest organizacją pozarządową zajmującą się problematyką międzynarodowej edukacji i internacjonalizacją szkolnictwa wyższego. Przyszłoroczne wydarzenie EAIE odbędzie się w Liverpoolu.

Tagi: Go-poland, umiędzynarodowienie

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików