Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn – 23 kwietnia 2015 r.

środa, 15 kwietnia 2015

W tym roku po raz ósmy uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. Po raz szósty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

15 uczelni technicznych i 3 wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały specjalny program. Będą gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami oraz pierwszy raz w tym roku – Wielka Bitwa na Selfie – konkurs, w którym można wygrać wspaniałe nagrody. Akcja odbywa się po raz ósmy, można już, zatem mówić o pokoleniu Dziewczyn na politechniki! – coraz większej grupie młodych kobiet zainspirowanych, dzięki udziałowi w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, do podjęcia studiów technicznych. Dzięki kolejnym edycjom akcji, na polskich uczelniach technicznych studiuje ponad 20 000 dziewczyn więcej, podczas gdy ogólna liczba studentów w Polsce – ze względów demograficznych – maleje.

Uczelnie i wydziały biorące udział w akcji, starają się pokazać uczestniczkom Dnia Otwartego z jak najlepszej strony. Programy są z roku na rok coraz bardziej pomysłowe, łączą akademicką powagę z mądrą zabawą. Również tym razem nie zabraknie atrakcji – uczelnie planują warsztaty, gry, wykłady i inne aktywności – będzie działo się wiele! Programy poszczególnych uczelni znaleźć można na www.dziewczynynapolitechniki.pl. Na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn wymagana jest rejestracja online.

W tym roku – premierowo – uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły wziąć także udział w konkursie Wielka Bitwa na Selfiebitwie na zdjęcia, w której będzie można wygrać wspaniałe nagrody - zdjęcie zwyciężczyni konkursu znajdzie się na okładce wakacyjnego wydania magazynu „Perspektywy”, w numerze ukaże się także ekskluzywny reportaż o szkole zwyciężczyni, a cała klasa będzie mogła wybrać się wraz z nią na specjalną wycieczkę – Vip-Tour po wybranej politechnice! Dodatkowo zwyciężczyni konkursu dostanie tablet. Więcej informacji w serwisie Dziewczyny na politechniki.

Kolejną atrakcją Dnia Otwartego jest Biegu w Kasku, który odbędzie się w sześciu miastach Polski.
W tym nietypowym mini maratonie uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji Dziewczyny na politechniki!. Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy, współorganizuje go sześć politechnik: Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska. Więcej informacji: www.biegwkasku.pl.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest Patronem Honorowym akcji.

Tagi: Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, Dziewczyny na politechniki

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików