Ogólnopolska Sieć Edukacyjna w konkursie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego

środa, 7 lutego 2018

Ministerstwo Cyfryzacji zgłosiło projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod nazwą "OSE – fast Internet for all schools" do ogólnoświatowego konkursu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Stawką są prestiżowe nagrody World Information Summit on the Information Society (WSIS).

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) to najstarsza organizacja międzynarodowa na świecie, w której skład wchodzą 193 państwa (Polska od 1921 roku). Jest to wyspecjalizowana agencja ONZ, która zajmuje się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi (ICT). W skład ITU wchodzi również niemal 800 instytucji akademickich oraz organizacji z sektora prywatnego. Co roku ITU organizuje World Information Summit on the Information Society (WSIS), jest to największy na świecie doroczny szczyt w sprawie społeczeństwa informacyjnego.

Podczas WSIS organizowany jest międzynarodowy konkurs, w którym wybierane są najlepsze projekty z zakresu technologii i cyfryzacji z całego świata. Konkurs podzielony jest na 18 kategorii, a dzięki głosowaniu internautów wybierane są najlepsze projekty. W każdej kategorii konkursowej 5 najwyżej ocenianych projektów przechodzi do kolejnego etapu i ma szanse na zwycięstwo.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszone zostały dwa projekty pochodzące z Polski. Szczegóły dotyczące zgłoszonych projektów oraz sposobu głosowania można znaleźć w serwisie Ministerstwa Cyfryzacji.

Głosowanie rozpoczęło się 29 stycznia 2018 r. i potrwa do 18 lutego (godz. 23.00 czasu polskiego). Zachęcamy do udziału i wsparcia projektu.

Tagi: telekomunikacja cyfrowa, Ministerstwo Cyfryzacji, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików