Nowy cykl konferencji – MNiSW włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

piątek, 2 marca 2018

Trwa rejestracja na konferencję poświęconą refleksji nt. rodziny, która odbędzie się 12 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas spotkania współorganizowanego przez MNiSW przedmiotem debaty będzie obecna kondycja rodzin w Polsce oraz wyzwania stojące przed nimi w szybko zmieniającym się świecie. Tematem dyskusji będzie też polityka rodzinna państwa i pożądane kierunki jej zmiany. W konferencji wezmą udział uczeni, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji rządowej, politycy, dziennikarze i publicyści.

Konferencja „Rodzina” jest pierwszą z cyklu „Polonia Restituta - Dekalog dla Polski w 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. W ramach tego cyklu podczas 10 spotkań organizowanych co miesiąc w czołowych ośrodkach akademickich przedmiotem debaty mają być kluczowe dla Polski i Polaków zagadnienia, między innymi: praca, patriotyzm, suwerenność, godność, sprawiedliwość społeczna, Europa i pojednanie. Pomysłodawcy mają nadzieję, że w wyniku projektu powiększy się nie tylko wiedza teoretyczna na temat kondycji społeczeństwa polskiego 100 lat po odzyskaniu niepodległości, ale uda się sformułować praktyczne zalecenia dotyczące działań podejmowanych w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata.

Projekt wspiera Rada do spraw Społecznych Komisji Episkopatu Polski.

Odnośniki

Tagi: Program „Niepodległa”, rodzina, Polonia Restituta

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików