E-globalna – internetowa baza materiałów z edukacji globalnej

środa, 29 stycznia 2014

Informujemy, iż uruchomiony został portal E-globalna:  www.e-globalna.edu.pl  zawierający scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały wizualne, gry i inne materiały edukacyjne, stworzone przez renomowane polskie organizacje pozarządowe m.in.: Polską Akcję Humanitarną, Amnesty International, Polską Zieloną Sieć, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Edukacja dla Demokracji i kilkunastu innych, specjalizujących się w edukacji globalnej organizacji.

E-globalna pozwala na łatwe wyszukiwanie potrzebnych treści oraz na wygodne przeglądanie udostępnionych w serwisie materiałów wg kryteriów takich jak: poziom edukacyjny, przedmiot, tematyka. Wybrane materiały można zapisać w postaci zestawu, który będzie dla nas dostępny w formacie PDF.

W E-globalna jest dostępnych ponad 300 modułów dla wszystkich etapów edukacyjnych – od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne, a liczba dostępnych materiałów będzie stale powiększana.

Materiały są w znakomitej większości udostępnione na otwartej licencji CC-BY 3.0, co oznacza, że można je swobodnie pobierać, wykorzystywać, a także w razie potrzeby dostosowywać do specyfiki swej pracy, jeśli tylko podają autorstwo i źródło pochodzenia materiału.

Portal www.e-globalna.edu.pl powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja dla Demokracji i jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików