Scieżka do tej strony

13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

czwartek, 10 września 2015

Tegoroczne 13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbędą się w dniach 23-25 września 2015 r.

Przed nami 13 edycja Festiwalu, który wpisał się już na stałe w jesienny kalendarz Olsztyna i z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Celem przedsięwzięcia jest pokazanie nauki w sposób łatwy i przystępny, nie tylko w olsztyńskim uniwersytecie (miasteczko studenckie Kortowo) i placówkach naukowych, ale również w szpitalach, bibliotekach, planetarium, skansenie w Olsztynku. Przy organizacji festiwalu współpracuje 30 instytucji z Olsztyna i regionu.

Tradycyjnie, oprócz pokazów, możliwości zwiedzania laboratoriów czy wykładów popularnonaukowych, zaplanowano wycieczki, konkursy, warsztaty i spektakle teatralne. W programie, każdy znajdzie coś ciekawego - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu publiczności, w tym roku wzbogaciliśmy naszą ofertę o kolejne atrakcje, a wszystkie one zamkną się w ilości ponad 390 różnego rodzaju wydarzeń.

Oficjalne otwarcie 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w dniu 23 września o godzinie 9:00. Inauguracji towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji, m.in. spotkanie oko w oko ze znanym prezenterem telewizyjnym i popularyzatorem nauki Radkiem Brzózką. Uczestnicy obejrzą przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w nowatorskim wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej, będą też mogli nabrać energii do nauki w wielu konkursach z nagrodami.

Uczestnicy dowiedzą się czym jest Eko-Dom, przejdą Eko-Labirynt, aby pomiędzy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym i Biblioteką Uniwersytecką poznać tajemnice nauki, ukryte w kolorowych konstrukcjach edukacyjnych. W organizację wydarzenia angażują się m.in. pracownicy UWM w Olsztynie, aby przybliżyć odwiedzającym zawód naukowca oraz samych naukowców, a także dać możliwość zajrzenia do niedostępnych na co dzień laboratoriów.

Podczas tegorocznych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki dowiemy się m.in. jak działa winda, czym oddychamy, jaką wodę pijemy, poznamy niezwykłe zwierzęta morskie czy przekonamy się, jaki wpływ na środowisko ma turystyka. Na dzieci i młodzież będą czekały roboty w klocków Lego, planszowe gry logiczne i układanki, wystawa Centrum Nauki Kopernik, a także konkursy, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Aby ułatwić wybór poszczególnych wydarzeń, organizatorzy podzielili je na panele tematyczne: odkryj przyrodę, uściślij umysł, zostań humanistą, pokochaj sztukę, zbadaj medycynę, poznaj społeczeństwo oraz spotkaj się z ekonomią.

Szczegółowe informacje na temat 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki znajdują się na stronie www.dninauki.uwm.edu.pl.

Zapisy na wydarzenia o limitowanej ilości miejsc będą odbywać się od godziny 12:00 dnia 11 września na stronie internetowej Festiwalu.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PGNiG Obrót Detaliczny, Grupy Energa S.A., Samorządu Miasta Olsztyna oraz Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Tagi: Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, Festiwal nauki

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików