Scieżka do tej strony

Strona główna » Rzecznik prasowy

Rzecznik prasowy

Informacje o aktualnych wydarzeniach z udziałem Ministrów, bieżących i planowanych pracach Ministerstwa oraz inne materiały prasowe.

Katarzyna Zawada z telefonem, w tle flagi Polski i UE

Rzecznik prasowy:

Katarzyna Zawada
katarzyna.zawada@nauka.gov.pl
tel. 601 367 557

Dane teleadresowe przeznaczone wyłącznie dla przedstawicieli mediów.

Zapytania prasowe:

media@nauka.gov.pl
tel. 22 52 92 651
faks 22 50 17 199

Zapowiedzi prasowe

Wiceminister Piotr Dardziński: Proinnowacyjny ekosystem. Druga ustawa o innowacyjności wchodzi w życie (wszystkoconajwazniejsze.pl)

Biała księga innowacji to 340 propozycji zmian systemowych. Dziś przekładamy je na język ustaw, rozporządzeń i nowych instrumentów. Gros tych rozwiązań zostanie wdrożonych dzięki tzw. drugiej ustawie o innowacyjności, która została już przyjęta przez Sejm. Zacznie ona obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. Wśród głównych zmian, które wprowadza w życie, znalazły się podwyższone progi ulg podatkowych dla przedsiębiorców (do wysokości 100% kosztów poniesionych na badania), mechanizmy usprawniające funkcjonowanie spółek kapitałowych na uczelniach (możliwość utworzenia tzw. spółki infrastrukturalnej do realizacji inwestycji w laboratoria badawcze) czy wydłużone zwolnienia podatkowe dla inwestorów kapitałowych inwestujących w innowacyjne start-upy – napisał wiceminister Piotr Dardziński w artykule dla wszystkoconajwazniejsze.pl.

 

 

 

Odnośniki

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików