Zdobądź certyfikat European Language Label!

piątek, 5 lutego 2016

Ruszyła piętnasta edycja European Language Label, konkursu przeznaczonego dla instytucji (w tym szkół wyższych) i nauczycieli, którzy w dziedzinie nauki języków obcych szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne materiały dydaktyczne, wychodzą poza program nauczania. Zrealizowałeś/aś ciekawy projekt językowy? Zgłoś się i zdobądź European Language Label!

Nagrodą w konkursie jest prestiżowy europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany we wszystkich krajach UE jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty oraz inicjatywy z zakresu edukacji językowej. Konkurs organizowany jest od 1998 r. przez Komisję Europejską. W Polsce od 2001 r. prowadzi go Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Agencja Narodowa Programu Erasmus+) ze wsparciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Od 2015 r. wnioski w konkursie można składać w jednej kategorii: projektów realizowanych w instytucji edukacyjnej pod opieką koordynatora.

Zgłaszane projekty muszą być zgodne co najmniej z jednym z priorytetów konkursu. W roku 2016 są one następujące:

  • wielojęzyczne szkoły i klasy – wspieranie różnorodności w szkołach,
  • społeczeństwo przyjazne językom – nieformalna nauka języków,
  • język i kultura.  

Do udziału w konkursie uprawnione są wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni, instytucji oświatowych zajmujących się kształceniem językowym i realizujących projekty edukacyjne o charakterze językowym. Wnioski polskiej edycji oceniane są przez wybitne grono ekspertów językowych. Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać swoje przedsięwzięcie w serwisie https://online.frse.org.pl

Termin nadsyłania formularzy upływa 4 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.ell.org.pl.

Baner European Language Label - na zielonym tle stylizowany napis EUROPEAN LANGUAGE LABEL 15. EDYCJA KONKURSU

Tagi: Erasmus +, FRSE, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików