Uczelnie zapraszają Saudyjczyków

środa, 16 kwietnia 2014

Młodzi obywatele Arabii Saudyjskiej coraz chętniej wybierają studia w Polsce. Są obecnie jedną z najszybciej rosnących grup studentów wśród obcokrajowców kształcących się w szkołach wyższych. W tym tygodniu polskie uczelnie prezentują w Arabii Saudyjskiej swoją ofertę. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz cztery polskie uczelnie biorą udział w rozpoczętych we wtorek targach i konferencji eksperckiej  International Exhibition & Conference on Higher Education w Rijadzie.

To już siódma misja edukacyjna zorganizowana przez resort nauki i szkolnictwa wyższego w tym roku w ramach kampanii "Ready, Study, Go! Poland”. Na targach w Arabii Saudyjskiej Polskę reprezentują, poza MNiSW, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Opolska, Uniwersytet Warszawski oraz przedstawiciele FRSE. Stoisko odwiedził także Ambasador RP w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Sułtanacie Omanu i Republice Jemeńskiej, Pan Witold Śmidowski.

Targi otworzył minister szkolnictwa wyższego Arabii Saudyjskiej dr Khalid bin Mohammed Al Angari. 

Podczas czterech dni swoją ofertę zaprezentuje blisko 450 wystawców. W programie jest także ponad 80 sesji warsztatowych. Według szacunków organizatorów w targach i konferencji IECHE udział weźmie ok. 300 tys. osób

Targi i konferencja są okazją do nawiązania kontaktów z międzynarodowymi organizacjami edukacyjnymi oraz do dzielenia się doświadczeniami ze specjalistami z różnych krajów, zajmującymi się edukacją i wymianami studenckimi. 

W Arabii Saudyjskiej studiuje obecnie ponad 600 tys. osób. W ramach Programu Stypendialnego Króla Abdullaha na najlepszych światowych uniwersytetach kształci się ponad 140 tys. Saudyjczyków, z czego ponad połowa w USA.  Obywatele Arabii Saudyjskiej stanowią obecnie jedną z najszybciej rosnących grup studentów zagranicznych w Polsce (ponad pięćdziesięciokrotny wzrost liczby studentów w 2013 r., w porównaniu z 2004 r.). Najbardziej popularne kierunki to medycyna, elektrotechnika oraz budownictwo.

Więcej informacji: www.ieche.com.sa

Kalendarium promocji polskiego szkolnictwa wyższego i nauki podczas targów oraz konferencji w 2014 r.: http://www.nauka.gov.pl/targi-i-konferencje-miedzynarodowe/ready-study-go-poland-research-go-poland.html

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików