Trwają inauguracje roku akademickiego

czwartek, 3 października 2013

Koniec września i pierwsze dni października to czas kolejnych spotkań inauguracyjnych na uczelniach w całej Polsce. W uroczystościach inauguracji roku akademickiego 2013/2014 wzięli udział wiceministrowie.

Podsekretarz stanu dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz przywitała nowy rok akademicki już 30 września na Collegium Civitas w Warszawie. 1 października uczestniczyła w uroczystościach na Politechnice Wrocławskiej, a następnie we wspólnej inauguracji uczelni wrocławskich. Wiceminister Daria Lipińska-Nałęcz wzięła również udział w rozpoczęciu roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, które odbyło się 2 października.

Swoich studentów 27 i 30 września przywitały Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. W obu wydarzeniach uczestniczył prof. Marek Ratajczak. Wiceminister wziął także udział w uroczystych inauguracjach roku akademickiego 1 października na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej oraz dzień później - na Uniwersytecie Śląskim.

Podsekretarz stanu dr hab. Jacek Guliński spotkał się 2 października z rozpoczynającymi nowy rok akademicki pracownikami i studentami Uniwersytetu Gdańskiego. Dr hab. Jacek Guliński zainaugurował też rok akademicki w czwartek 3 października w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Również w piątek, 4 października, wiceministrowie spotkają się ze wspólnotami akademickimi rozpoczynającymi rok akademicki. Prof. Marek Ratajczak weźmie udział w uroczystościach na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, dr hab. Jacek Guliński w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego. Politechnika Krakowska będzie gościć wiceministra Jacka Gulińskiego na inauguracji, która odbędzie się 7 października.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików