Święto Uniwersytetu Warszawskiego

środa, 20 listopada 2013

Jednym z wydarzeń w ramach Święta UW było nadanie imienia prof. Jana Czochralskiego Laboratorium Zaawansowanej Inżynierii Kryształów Wydziału Chemii UW. W dzisiejszej uroczystości wziął udział dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w MNiSW.

Z okazji swojego święta Uniwersytet zaprasza na liczne wykłady, seminaria, konferencje naukowe oraz wydarzenia kulturalne. Odbędą się m.in. „Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy”, „Dzień Filologii Klasycznej”, wykłady „Europa: wspólne wartości a pamięć historyczna” i „Uniwersytet wczoraj, dziś i jutro”, spotkanie z prof. dr. hab. Włodzimierzem Siwińskim, rektorem UW w latach 1993-1999 czy koncerty „Tu Szymanowski!" i  „TANGO 100 lat”. Jubileuszowe atrakcje potrwają do końca listopada (program imprez).

Ponadto przygotowująca się do 200-lecia uczelni ogłosiła konkurs na logo i hasło tej okrągłej rocznicy. Jak informują organizatrozy powinny one akcentować dorobek UW oraz jego czołowe miejsce wśród krajowych uczelni pod względem jakości kształcenia i badań naukowych.


Uniwersytet Warszawski został założony 19 listopada 1816 r. Jest największą i jedną z najlepszych polskich uczelni.  Kształci ponad 50 000 studentów i zatrudnia ponad 7000 osób, w tym ponad 3,5 tys. nauczycieli akademickich.  Oferuje 39 kierunków studiów i ponad 100 specjalności i specjalizacji z zakresu nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych.

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW wraz z Instytutem Matematycznym PAN stworzyły konsorcjum Warszawskie Centrum Nauk Matematycznych, które w zeszłym roku uzyskało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików