Studenckie Noble 2014 trafiły to najlepszych studentów

wtorek, 1 lipca 2014

Poznaliśmy nazwiska najlepszych studentów w Polsce – w poniedziałek podczas gali finałowej w Pałacu Lubomirskich w Warszawie wręczono Studenckie Noble 2014. Na podium znaleźli się przedstawiciele nauk inżynieryjnych i technicznych, humanistycznych oraz rolniczo-przyrodniczych. Nagrody najlepszym studentom wręczyła wiceminister Daria Lipińska-Nałęcz.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu jest Michał Maciejewski z Politechniki Łódzkiej, autor licznych badań, stażysta w ośrodku CERN, w którym odpowiada za ochronę nadprzewodzących magnesów Wielkiego Zderzacza Hadronów. Drugie miejsce zajął geolog Jakub Ciążela z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzecim miejscu uplasowała się zaś Małgorzata Osowiecka ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

„Studencki Nobel” jest konkursem organizowanym cyklicznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Przy ocenie kandydatów pod uwagę  brana jest wysoka średnia ocen (minimum 4,0), znajomość języków obcych, studencka działalność naukowa i organizacyjna, a także udział w wymianach studenckich oraz doświadczenie zawodowe.

W konkursie wystartować może każdy student spełniający warunek minimalnej średniej ocen, niezależnie od trybu studiów, kierunku oraz rodzaju uczelni. Uczestnikiem konkursu nie może być jednak student studiów doktoranckich lub podyplomowych, chyba że jest równocześnie studentem studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź studiów jednolitych magisterskich.

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików