Studenci będą mogli otrzymać wyższe kredyty studenckie

poniedziałek, 28 września 2015

Od nowego roku akademickiego wejdą w życie kolejne korzystne dla studentów zmiany związane z kredytami studenckimi. W tym roku studenci będą mogli wybrać wysokość raty kredytu, jaką chcą otrzymywać.

Osoby, które będą chciały skorzystać z kredytu studenckiego, będą mogły wybierać między dwiema ratami: podstawową (600 zł) oraz podwyższoną (800 zł). Dzięki temu studenci będą mogli dostosować swój kredyt do kosztów utrzymania w danym mieście. Nowa, wyższa kwota kredytu studenckiego będzie również dostępna, po konsultacji z bankiem, dla osób, które już korzystają z tej formy pomocy.

Rozporządzenie przynosi również zmiany dla doktorantów. Do tej pory uczestnicy studiów doktoranckich musieli przedstawiać legitymację w banku dwukrotnie w ciągu roku akademickiego. Zmiany wprowadzają tylko jeden termin (31 października) związany ze specyfiką studiów doktoranckich rozliczanych rocznie, a nie semestralnie.

W ciągu 16 lat z kredytów studenckich skorzystało ponad 380 tys. osób. Studenci mogą brać kredyt na sześć lata, a doktoranci na cztery lata. W zeszłym roku podwyższony został próg dochodu, uprawniający do otrzymania tej formy pomocy materialnej – z 2300 zł do 2500 zł.

Tagi: Kredyty studenckie, pomoc materialna

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików