Strona www.go-poland.pl w chińskiej wersji językowej

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Dzisiaj uruchomiona została chińska wersja portalu GO-POLAND. To już piąta – po angielskiej, portugalskiej, rosyjskiej i ukraińskiej – odsłona językowa strony.

Strona http://www.go-poland.pl/zh-hans skierowana jest do zainteresowanych studiowaniem w Polsce młodych Azjatów znających standardowy język chiński. Powstanie portalu www.go-poland.pl to efekt ministerialnej kampanii „Ready, Study, Go! Poland”, która od 2012 r. wspiera umiędzynarodowienie polskich uczelni.

Chiny to jeden z priorytetowych rynków dla polskiego szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki aktywnie zachęca chińskich studentów do podjęcia studiów w Polsce. Studenci z Azji stanowią obecnie 53 proc. wszystkich zagranicznych studentów na świecie.

W ciągu dwóch miesięcy działania strona www.go-poland.pl zanotowała ponad 50 tys. odsłon wśród użytkowników ze 119 państw. Najbardziej popularną zakładką jest aplikacja "Studyfinder", w której znajduje się już przeszło 650 programów studiów oferowanych w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia przez blisko 80 uczelni.

Jesienią polskie uczelnie po raz kolejny wezmą udział w China Education Expo, czyli największych targach edukacyjnych w Chinach. Relacja z ubiegłorocznych targów: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/mnisw-na-china-education-expo-2013-w-pekinie.html

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików