Silna reprezentacja polskich uczelni na konferencji EAIE w Pradze

czwartek, 18 września 2014

Blisko 250 debat, paneli, warsztatów i sesji networkingowych poświęconych globalnym wyzwaniom stojącym przed szkolnictwem wyższym – od wtorku trwa w Pradze konferencja EAIE (European Association for International Education), czyli największe europejskie spotkanie ekspertów w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Tematem przewodnim 26. edycji wydarzenia jest międzynarodowy wymiar zmian, które w ostatnim ćwierćwieczu zaszły w europejskich systemach edukacji.

Wśród 5 tysięcy gości z blisko 100 państw znalazła się też delegacja z Polski, która zaprezentowała stoisko narodowe zorganizowane przez MNiSW i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Na stoisku obecni są przedstawiciele 20 szkół wyższych, a w konferencji udział bierze ponad 60 osób z Polski. Harmonogram dyżurów uczelni dostępny jest na stronie www.go-poland.pl w zakładce „Meet us at fairs and conferences”. W dniu wczorajszym podczas oficjalnego otwarcia stoisko odwiedzili przedstawiciele Ambasady RP oraz Instytutu Polskiego w Pradze. Na targach obecne jest również konsorcjum krakowskich uczelni „Study in Kraków”.

W ramach wydarzeń towarzyszących w środę zorganizowane zostało, wspólnie z delegacją czeską, węgierską oraz słowacką, spotkanie którego celem była promocja systemów szkolnictwa wyższego państw Grupy Wyszehradzkiej. Ponadto, wszyscy użytkownicy bezpłatnej sieci Wi-Fi na terenie centrum kongresowego w Pradze są automatycznie przekierowywani do strony www.go-poland.pl, która od początku tygodnia zanotowała już blisko 20 tys. odsłon.

Udział MNiSW w tym wydarzeniu to efekt realizowanej przez resort od 2012 roku kampanii „Ready, Study, Go! Poland” wspierającej umiędzynarodowienie polskich uczelni. To już ósma tego typu inicjatywa w tym roku. Więcej informacji na temat ministerialnej kampanii.


EAIE jest organizacją pozarządową zajmującą się problematyką międzynarodowej edukacji i internacjonalizacją szkolnictwa wyższego. Udział w konferencji i targach EAIE organizowanych raz do roku stanowi doskonałą okazję do promocji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązania kontaktów z międzynarodowymi organizacjami o profilu edukacyjnym, a także do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami zajmującymi się edukacją i międzynarodowymi wymianami studentów. Przyszłoroczne wydarzenie EAIE odbędzie się w Glasgow.

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików