Ruszyła strona www.go-poland.pl w ukraińskiej wersji językowej

piątek, 11 kwietnia 2014

Dzisiaj uruchomiona została ukraińska wersja portalu GO-POLAND. To już czwarta, po angielskiej, portugalskiej i rosyjskiej wersja językowa strony. W przygotowaniu jest obecnie jej chińska odsłona.

Strona www.go-poland.pl/uk skierowana jest do Ukraińców zainteresowanych studiowaniem nad Wisłą. Jej uruchomienie jest efektem m.in. udziału resortu nauki i polskich uczelni w trwających od wczoraj targach Education Abroad w Kijowie, na których działa stoisko narodowe „Ready, Study, Go! Poland”.

Obywatele Ukrainy stanowią obecnie najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących na polskich uczelniach. Z każdym rokiem ich liczba znacząco wzrasta. W ubiegłym roku akademickim na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych kształciło się łącznie ponad 9,5 tys. Ukraińców, w 2014 r. jest ich o 5 tys. więcej.

W ciągu trzech tygodni funkcjonowania, strona www.go-poland.pl zanotowała ponad 20 tys. odsłon. Obecnie jest linkowana na blisko 100 zewnętrznych serwisach internetowych. Najbardziej popularną zakładką jest aplikacja "Studyfinder", w której znajduje się już przeszło 600 programów studiów oferowanych w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików