Rozpoczynamy plebiscyt „Nauka to WOLNOŚĆ”

poniedziałek, 12 maja 2014

Wybierz największe polskie osiągnięcie naukowe, doniosłe wydarzenie albo wynalazek z ostatniego 25-lecia i wygraj aparat albo tablet. 

Każdy może oddać swój głos w rozpoczętym właśnie plebiscycie „Nauka to WOLNOŚĆ”. Wybieramy w nim trzy spośród 25 najciekawszych polskich wynalazków, osiągnięć naukowych i wydarzeń ostatniego 25-lecia.  Dla głosujących, którzy najciekawiej uzasadnią, jaki wpływ zwycięskie wynalazki, osiągnięcia naukowe albo wydarzenia miały na rozwój nauki w Polsce, MNiSW przygotowało atrakcyjne niespodzianki.

  Przez 25 lat wolności polska nauka osiągnęła naprawdę dużo. Odkrywaliśmy planety, na orbitę poleciał pierwszy polski satelita, mamy wielkie sukcesy w medycynie, informatyce i  archeologii. Te osiągnięcia pokazały, że w warunkach wolności nauka się rozwija. Bo nauka to wolność – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Ogłoszenie zwycięskich wynalazków, osiągnięć lub wydarzeń nastąpi w rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Uzasadnienia oceni jury plebiscytu. Pod uwagę będzie brało m.in. czy komentarz nawiązuje do hasła „Nauka to WOLNOŚC” i odpowiada na pytanie: jaki wpływ dany wynalazek miał na rozwój nauki w Polsce w ostatnim 25-leciu.

Głos w plebiscycie można oddać za pośrednictwem strony http://www.nauka.gov.pl/nauka-to-wolnosc/ lub profilu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na portalu Facebook. Głosowanie trwa od 12 maja 2014 r. od godz. 12:00 do 3 czerwca 2014 r. do godz. 24:00 r.

Na autorów najciekawszych propozycji czekają: aparat Nikon D5200, tablet Apple iPad Retina 16GB WiFi oraz Amazon Kindle Fire HDX 7 cali 16GB.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików