Ready, Study, Go! Poland na konferencji NAFSA

czwartek, 29 maja 2014

Ponad 200 debat, paneli i warsztatów poświęconych globalnym wyzwaniom stojącym przed szkolnictwem wyższym – od niedzieli trwa w San Diego konferencja NAFSA: Association of International Educators, jedno z największych na świecie wydarzeń edukacyjnych. Wśród ponad 8 tysięcy gości ze 100 państw, znalazła się też delegacja z Polski, która zaprezentowała stoisko narodowe zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. 

Na polskim stoisku obecni byli też przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Handlowej, konsorcjum uczelni Study in Krakow oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Delegacja polska zorganizowała spotkanie dla gości konferencji, na którym zaprezentowano krajowy system szkolnictwa wyższego z uwzględnieniem potencjału infrastruktury badawczej, a także możliwości podejmowania studiów w Polsce. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Australii, Brazylii, Chin, Indii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Węgier oraz landu Badenii-Wirtembergii. 

W ramach wydarzeń towarzyszących targom i konferencji NAFSA planowane jest także spotkanie na Uniwersytecie Stanowym w San Diego z polskimi badaczami pracującymi w Kalifornii. W ramach tego wydarzenia zostaną przedstawione m.in. możliwości nawiązania współpracy naukowej między stroną polską i amerykańską. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Ambasadą RP w Waszyngtonie oraz Konsulatem Generalnym RP w Los Angeles.

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików