Rada COMPET: Minister Kolarska-Bobińska za stworzeniem mapy europejskich infrastruktur badawczych

wtorek, 22 lipca 2014

Prof. Lena Kolarska-Bobińska wzięła udział w nieformalnym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej ds. Konkurencyjności, które odbyło się dziś w Mediolanie. Dzień wcześniej minister spotkała się także ze Stefanią Giannini, Minister ds. Szkolnictwa, Uniwersytetów i Badań Włoch.

 

W czasie sesji Rady UE ds. Konkurencyjności polska minister nauki i szkolnictwa wyższego zwróciła uwagę na konieczność stworzenie europejskiej mapy dostępnych infrastruktur badawczych.  – Musimy dążyć do tego, aby w pełni wykorzystać potencjał, który został dotychczas stworzony oraz ten, który powstaje – podkreśliła prof. Lena Kolarska-Bobińska. – Powinniśmy, myśląc o rozwoju infrastruktury, brać pod uwagę koszty jej przyszłego funkcjonowania. Budowa to jedno, a utrzymanie to inna bardzo istotna kwestia – zaznaczyła minister.

Minister zwróciła również uwagę na kwestię gospodarczego wykorzystania zaplecza badawczego. Jak stwierdziła, istotne znaczenie ma wprowadzenie zmian, które będą ułatwiały łączenie infrastruktury badawczej z potrzebami i zadaniami z przemysłu.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików