Promocja polskich uczelni w Malezji

poniedziałek, 21 marca 2016

8 tysięcy osób odwiedziło targi edukacyjne w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Europejskie Targi Szkolnictwa Wyższego (EHEF) zgromadziły 12-13 marca ok. 100 wystawców z 24 państw UE.

Polska była na targach jednym z najliczniej reprezentowanych państw UE. Swoją ofertę zaprezentowało 8 naszych uczelni: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Według statystyk organizatorów targi odwiedziło łącznie 8 tys. osób. Stoiska polskich uczelni cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Szczególnie dużo pytań dotyczyło kierunków technicznych, zarządzania oraz programów z zakresu nauk o zdrowiu i medycyny.

Uczestnicy targów mogli odwiedzić też polskie stoisko narodowe, zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Malezyjczycy szukali na nim informacji m.in. na temat zasad rekrutacji, kosztów studiów, akredytacji i warunków życia w Polsce.

W ramach wydarzeń towarzyszących przygotowano spotkania w szkołach średnich i uczelniach i prezentacje polskiej oferty edukacyjnej dla studentów. A następnego dnia po zakończeniu targów na Uniwersytecie Malajskim zorganizowana została 3. konferencja szkolnictwa wyższego UE-Malezja. Uczestnicy rozmawiali o międzynarodowej mobilności oraz współpracy w rozwoju edukacji.

Już teraz spora liczba Malezyjczyków studiujących za granicą korzysta z rządowych stypendiów. Rząd Malezji zachęca i wspiera finansowo swoich studentów i doktorantów wybierających studia na uczelniach europejskich. W Polsce studiuje obecnie ok. 200 Malezyjczyków – głównie medycynę, informatykę oraz ekonomię.

Tagi: targi edukacyjne, współpraca międzynarodowa

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików