Prof. Lena Kolarska-Bobińska na spotkaniu z delegacją Uniwersytetu Sułtana Kabusa w Omanie

środa, 26 marca 2014

Nauka i szkolnictwo wyższe oraz polsko-omańska współpraca w tym zakresie były jednymi z głównych tematów dzisiejszego spotkania.

Spotkanie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej z delegacją Uniwersytetu Sułtana Kabusa w Omanie (Sultan Qaboos University) odbyło się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem pobytu w Polsce przedstawicieli Uniwersytetu Sułtana Kabusa w Omanie (SQU), na czele z wicekanclerzem Uniwersytetu, dr. Ali Al-Bemani, jest zapoznanie się z polskim systemem szkolnictwa wyższego. Omańska delegacja ma w planach wizyty w wybranych polskich uczelniach: na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej, w Szkole Głównej Handlowej, na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ponadto zapozna się z możliwościami nawiązania współpracy akademickiej i naukowej.

Od ponad trzech lat Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi prace na rzecz rozwoju współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki pomiędzy Polską i Omanem oraz zachęca do kierowania omańskich studentów do Polski. W niedługim czasie powinno również nastąpić podpisanie Memorandum of Understanding, które stanowi formalne potwierdzenie zainteresowania obu stron pogłębianiem współpracy.

W roku akademickim 2012/2013 strona omańska skierowała pierwszą grupę swoich studentów do dwóch polskich uczelni, co stanowiło wyraźny sygnał, iż działania resortu nauki, polskiej Ambasady oraz poszczególnych szkół wyższych przynoszą zamierzone efekty.

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików