Powstanie Polsko-Amerykańska Rada ds. Innowacji

środa, 4 czerwca 2014

W Warszawie zostało podpisane  polsko-amerykańskie porozumienie dotyczące współpracy w dziedzinie innowacji. To pierwsza w historii obu państw wspólna inicjatywa, której celem jest wsparcie przedsięwzięć w obszarze innowacyjności.

Dokument "Program ramowy na rzecz innowacji pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki"  przewiduje ustanowienie wspólnych działań, zarządzanych przez powołane w tym celu gremium - Polsko-Amerykańską Radę ds. Innowacji. Radzie współprzewodniczyć będą przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Departamentu Stanu USA. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia konkretnych przedsięwzięć.

Podpisane przez ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz sekretarza stanu Johna Kerry’ego  porozumienie to realizacja deklaracji wyrażonych przez premiera Donalda Tuska oraz prezydenta USA Baracka Obamę w trakcie spotkania w Warszawie w 2011 r. Przyjęcie tego dokumentu to rezultat prac, w które po stronie polskiej zaangażowane były Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików