Porozumienie na rzecz innowacji i rozwoju podpisane w Bydgoszczy

wtorek, 13 czerwca 2017

Podczas spotkania z rektorami z kujawsko-pomorskich uczelni premier Jarosław Gowin omawiał między innymi propozycje dotyczące nowego podziału uczelni.-Dyskutowaliśmy o nowej ustawie, o reformie, która wejdzie w życie - mam nadzieję - od 1 października 2018 r., ale której zrąb jest w tej chwili wydyskutowywany w bardzo szerokim dialogu między rządem a środowiskiem akademickim. Chcę zapewnić, że naszemu rządowi przyświeca zasada zrównoważonego rozwoju, ta zasada obejmuje także obszar nauki i szkolnictwa wyższego - powiedział podczas konferencji prasowej minister Jarosław Gowin. 

Przy okazji spotkania ministra nauki i szkolnictwa wyższego z przedsiębiorcami w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym doszło także do podpisania „kujawsko – pomorskiego porozumienia na rzecz innowacji i rozwoju”. Wspólny udział w projektach, programach, inicjatywach dotyczących działań Centrów Transferu Technologii (CTT), współpraca z macierzystymi uczelniami i podmiotami regionu w celu skutecznej komercjalizacji wyników badań naukowych – to tylko przykładowe postanowienia listu intencyjnego. 

Porozumienie na rzecz innowacji i rozwoju, podpisali: 

  • Paweł Matlakiewicz z CTT Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, 
  • Michał Majcherek z CTT Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Adam Mroziński z CTT Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Reprezentanci CTT zadeklarowali wymianę doświadczeń, wspólne występowanie na rzecz doskonalenia prawa i procedur związanych z działalnością uczelni wyższych w obszarze współpracy z biznesem, w tym z rozwojem innowacyjności

"Województwo kujawsko-pomorskie to region, który potrzebuje wsparcia. Mówię to, by zmotywować do dalszej pracy i zachęcić do podejmowania takich inicjatyw jak to dzisiejsze porozumienie. Współpraca sfery nauki i sfery biznesu to ważny element rozwoju i życzę aby jego owoce były jak najlepsze dla mieszkańców naszego województwa" – mówił podczas spotkania wojewoda, Mikołaj Bogdanowicz.

Fotorelację ze spotkania można zobaczyć na stronie Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Tagi: Jarosław Gowin, innowacje

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików