Pokryzysowy świat – czas nowych liderów

wtorek, 2 września 2014

Od 2 do 4 września Krynica Zdrój jest gospodarzem XXIV Forum Ekonomicznego. W ciągu trzech dni odbędzie się ok. 200 wydarzeń – bloków tematycznych, prezentacji raportów i paneli dyskusyjnych.

W debacie „Nauka i innowacja w Polsce – strategie rozwoju” wziął udział prof. Marek Ratajczak, sekretarz stanu w MNiSW. Paneliści rozmawiać będą o potencjale innowacyjnym w Polsce.

Mottem XXIV Forum Ekonomicznego jest „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”.

Forum Ekonomiczne to najważniejsza konferencja gospodarcza, największe spotkanie elit polityczno-biznesowych (prezydentów, szefów rządów, ministrów, unijnych komisarzy, przedstawicieli największych koncernów i ośrodków analitycznych) w Europie Środkowo-Wschodniej. Bierze w niej udział ponad 2 500 gości z Europy, Azji Centralnej i USA. Wiele debat będzie poświęconych wyzwaniom stojącym w perspektywie najbliższych lat przed Europą – przyszłości energetyki w kontekście bezpieczeństwa dostaw surowców i polityki klimatycznej UE, gazowi łupkowemu, współpracy regionalnej, budowie gospodarki opartej na wiedzy, poszukiwaniu nowych źródeł wzrostu gospodarczego czy rozwojowi relacji z nowymi potęgami gospodarczymi.

Ze względu na przypadające na 2014 rok rocznice pierwszych wolnych wyborów w Polsce i dziesięciolecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, uczestnicy forum podsumują najważniejsze tendencje gospodarcze i zjawiska  społeczne ostatnich lat.

Forum będzie okazją do wręczenia wyróżnień w kategoriach Człowiek Roku 2013, Firma Roku 2013, Nowa Kultura Nowej Europy i Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.


Forum odbywa się od 1992 r. Głównym jego organizatorem jest Fundacja Instytutu Studiów Wschodnich. Spotkanie porównywane jest do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików