W czwartek w południe - oglądaj na żywo debatę o praktykach studenckich

wtorek, 4 listopada 2014

Już w czwartek w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Okrągły Stół Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich z udziałem minister Leny Kolarskiej-Bobińskiej, przedstawicieli studentów oraz uczelni i pracodawców z całego kraju.  

Jego uczestnicy będą wspólnie zastanawiać się na tym, jak wykorzystać nowe prawo i sprawdzone już rozwiązania techniczne do upowszechniania praktyk studenckich wysokiej jakości - takich któtre jak przygotują studentów do wymagań rynku pracy. Zapraszamy na relację www.nauka.gov.pl/praktyki

Praktycy zgromadzeni przy okrągłym stole podzielą się swoimi doświadczeniami w organiozowaniu dobrych praktyk, przedstawią też najciekawsze służące temu projekty realizowane przez uczelnie we współpracy z przedsiębiorcami.  Będa rozmawiać o tym, jak wdrażać i upowszechniać Polskie Ram Jakości Staży i Praktyk Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Podczas części warsztatowej uczestnicy zastanowią się też nad katalogiem działań służących poprawie jakości praktyk w Polsce.

Relację na żywo ze spotkania będzie można oglądać od godz. 12 za pośrednictwem strony: www.nauka.gov.pl/praktyki

Okrągły Stół Wysokiej Jakości Praktyk Studenckich to kolejne działanie MNiSW mające na celu poprawę oferty praktyk w naszym kraju.

Od 1 października 2014 r. na kierunkach studiów o profilu praktycznym wydziały mają obowiązek organizacji co najmniej trzymiesięcznych praktyk zawodowych dla studentów. Muszą uwzględniać strukturę kształcenia i zapotrzebowanie rynku pracy. To dla pracodawców ogromna szansa dotarcia do swoich przyszłych pracowników.

Wydziały mogą organizować też kształcenie przemiennie: w formie zajęć dydaktycznych na uczelni i w formie praktyk u pracodawcy. Dzięki temu pracodawcy zyskują realny wpływ na treść kształcenia, a absolwenci będą lepiej przygotowani do pracy.

Nowe regulacje prawne dotyczące praktyk studenckich kładą nacisk na ściślejsze powiązanie studiów ze środowiskiem pracy. Dzięki temu studenci mają być lepiej przygotowywani do wejścia na rynek pracy, uczelnie zaś mogą poszerzać współpracę z przedsiębiorstwami nie tylko w wymiarze badawczym, ale również praktycznym i dydaktycznym. Tym samym, pracodawcom łatwiej jest dotrzeć do studentów z ofertami praktyk, wpływać na kształt studiów, a praktycy zawodowi mogą prowadzić na uczelniach zajęcia.

Więcej informacji na temat praktyk: www.nauka.gov.pl/praktyki

Plakat konferencji - Wybierz Praktyki Studenckie Wysokiej Jakości. Rysunek przedstawiający pracodawców i młodych ludzi z tabletami

zobacz pełną galerię

Tagi: Praktyki studenckie

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików