O programie TOP500 Innovators w Dolinie Krzemowej

środa, 2 kwietnia 2014

Program TOP500 Innovators był głównym tematem wizyty dr. hab. Jacka Gulińskiego i polskich naukowców na Uniwersytecie Stanforda. Naukowcy amerykańscy mówili o wysokim poziomie edukacji polskich uczestników staży, ich zaangażowaniu, pomysłach badawczych i przedsiębiorczości.  Program przynosi wiele korzyści i należy go kontynuować - stwierdzili  uczestnicy spotkania.

Na Uniwersytecie Stanforda rozmawiano także z prof. Scottem Hubbardem, byłym dyrektorem NASA AMES Research Institutes, obecnie kierującym przygotowaniem misji na Marsa. Celem spotkania było podjęcie współpracy polskich instytucji z Departamentem Aeronautyki i Astronautyki w zakresie programów marsjańskich.

Po południu delegację polską gościło Silicon Valley Acceleration Center. SVAC to biuro uruchomione przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Waszyngtonie i US Market Access Center. Specyfika  rynku amerykańskiego i możliwości, jakie oferuje on firmom polskim z sektora kosmicznego, które współpracują z sektorem nauki – były głównymi tematami tego spotkania.

Przypomnijmy, że celem wizyty w USA polskich naukowców (reprezentujących wiodące instytucje naukowe prowadzące badania z zakresu przestrzeni kosmicznej), którym  przewodniczy dr hab. Jacek  Guliński, podsekretarz stanu w MNISW,  jest  m.in. nawiązanie kontaktów z amerykańskimi badaczami z sektora kosmicznego i podjęcie współpracy przy różnego rodzaju projektach naukowych.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików