Nowy kierunek na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym

wtorek, 10 stycznia 2017

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podpisał decyzję o uruchomieniu studiów na kierunku „Lekarskim” na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Od października 2017 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej w swojej ofercie Uniwersytet będzie realizował nowy kierunek. Rektor- prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik otrzymując decyzję o uruchomieniu nowego kierunku medycznego podkreślił, że procedura ubiegania się o kształcenie lekarzy na UTH Radom trwała od 2014 roku, dokumentacja była analizowana zarówno przez Ministra Zdrowia, jak i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Władze Uczelni potwierdziły pełne przygotowanie do realizacji studiów na kierunku Lekarskim, zarówno pod kątem kadry dydaktycznej, jaki niezbędnego zaplecza szpitalnego, w postaci zawartych umów i porozumień z radomskimi szpitalami i innym jednostkami medycznymi. Pełną gotowość współpracy w tym zakresie wyraził także Prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Wicepremier pogratulował władzom Uczelni determinacji w dążeniu do wprowadzenia kierunku lekarskiego do oferty dydaktycznej Uniwersytetu. Zwrócił również uwagę na ogrom pracy włożonej w przygotowanie zarówno dokumentacji niezbędnej do jego realizacji, jak i stosowej bazy laboratoryjnej. - Kierunek lekarski jest perłą każdego uniwersytetu. Jest naprawdę niewiele uczelni w Polsce, które mogą się poszczycić prowadzeniem takiego kierunku i chcę dzisiaj zapowiedzieć, że do tej bardzo elitarnej grupy dołączy właśnie uniwersytet w Radomiu.
Podkreślił także, że to moment historyczny dla Uczelni, miasta Radomia i całego Mazowsza.

Nabór na kierunek lekarski rozpocznie się w lipcu. Na pierwszy rok ma być przyjętych ok. 70 studentów.

Tagi: Jarosław Gowin, medycyna, uniwersytet, MNiSW

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików