Nowa odsłona kampanii Ready, Study, Go! Poland

piątek, 14 marca 2014

Ruszyła nowa strona internetowa www.go-poland.pl. Udało się to dzięki staraniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To strona skierowana do cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem nad Wisłą. 

Portal działa już w języku angielskim i portugalskim. W przygotowaniu kolejne wersje językowe, m.in. rosyjska, chińska i ukraińska.

Jego ogromnym atutem jest wyszukiwarka Studyfinder - można dzięki niej łatwo znaleźć kierunki studiów prowadzonych w Polsce w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia, w tym także kursów typu non-degree (np. MBA). To aplikacja unikatowa, bo za jej redakcję w czasie rzeczywistym odpowiadają same uczelnie akademickie, zarówno publiczne jak i niepubliczne, indywidualnie w zakresie własnej oferty. W bazie w chwili startu strony znajduje się już przeszło 500 programów studiów.

Na www.go-poland.pl można również znaleźć informacje dlaczego warto studiować w Polsce, jak wygląda nasz system szkolnictwa wyższego, jak przygotować się do wyjazdu do Polski.

- Coraz więcej polskich studentów wyjeżdża za granicę na studia, praktyki, czy stypendia. Warto też popularyzować przyjazdy do Polski. To ogromna wymiana doświadczeń i umiejętności. Większa liczba cudzoziemców w polskich szkołach wyższych to szansa dla uczelni, ale też duże wyzwanie, by stworzyć tym studentom dobre warunki – powiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

W tej chwili w Polsce studiuje 32 tys. obcokrajowców. Celem rządu jest, by do 2020 roku 5% wszystkich studentów to byli studenci zagraniczni. 

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików