Noble studenckie rozdane po raz ósmy!

Noble studenckie rozdane po raz ósmy!

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 2009 roku. W tej edycji po raz pierwszy nagrodzono siedmioro studentów. 


146 osób walczyło w tym roku o wyróżnienie w siedmiu kategoriach. Dotychczas kapituła wybierała jednego najlepszego studenta, jednak formuła konkursu została zmieniona. – Teraz jednak, ze względu na realia rynku pracy, musieliśmy dostosować nasz konkurs do tego, z czym młodzież spotyka się, kiedy kończy studia i idzie do pracy. W związku z tym zdecydowaliśmy, że podzielimy konkurs na siedem branż, zgodnych z różnego typu kierunkami studiów i w każdej branży wybierzemy osobnego laureata – powiedziała w rozmowie z PAP koordynatorka konkursu Marta Sokołowska z NZS.

W 2017 roku nagrodzeni zostali:

Studencki Nobel jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez studentów dla studentów, nastawionym na wyróżnienie najlepszych spośród aktywnie działających. Misją Studenckiego Nobla jest umożliwienie najzdolniejszym młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.