Nagrody Ministra - prof. Lena Kolarska-Bobińska wyróżniła wybitnych naukowców

środa, 26 listopada 2014

Znakomici polscy uczeni oraz wybitni nauczyciele akademiccy odebrali na Zamku Królewskim w Warszawie Nagrody Ministra Nauki.

– Wręczamy te nagrody w czasie, gdy na całym świecie debatuje się o przyszłości nauki, jej nowych celach i wyzwaniach. Europa chce wzmocnić swoją konkurencyjność i innowacyjność, nadrobić zaległości. Postawiła więc przede wszystkim na użyteczność nauki w różnych obszarach życia – mówiła minister Lena Kolarska-Bobińska w czasie tegorocznej gali wręczenia Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Minister stwierdziła, że nauka musi być postrzegana przede wszystkim jako inwestycja w ludzi oraz proces dydaktyczny. Przypomniała rządową deklarację o zwiększaniu nakładów na naukę do 2 proc. PKB w 2020 roku.

Podczas uroczystości minister wręczyła nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), opiekę naukową i dydaktyczną, całokształt dorobku naukowego oraz osiągnięcia organizacyjne.

Kandydatów do Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego mogły zgłaszać rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest działalność na rzecz nauki, a także prezes oraz poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Lista laureatów Nagród Ministra i Szkolnictwa Wyższego i filmowe prezentacje ich osiągnięć

  1. Za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne [FILMY]
  2. Za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej [FILMY]
  3. Dla nauczycieli akademickich za całokształt dorobku, za osiągnięcia naukowe lub dydaktyczne oraz za osiągnięcia organizacyjne [FILMY]

Zapraszamy do obejrzenia też galerii zdjęć:

Minister Lena Kolarska-Bobińska i minister Daria Nałęcz oraz zgromadzeni goście siedzą w Sali Złotej Zamku Królewskiego w Warszawie

zobacz pełną galerię

Tagi: Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików