Kreatywny uczeń, student, obywatel: zapraszamy na spotkanie informacyjne

czwartek, 28 sierpnia 2014

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje 11 września spotkanie informacyjne poświęcone zasadom realizacji programów Ministra Nauki: Akademickie Centrum Kreatywności oraz Uniwersytet Młodych Wynalazców.

Do końca września resort nauki czeka na wnioski uczelni w ramach dwóch nowych programów: Uniwersytet Młodych Wynalazców i Akademickie Centrum Kreatywności. Na realizację najlepszych projektów MNiSW przeznacza 4,5 mln zł.

Zainteresowanych zgłaszaniem się do programów ministerstwo zaprasza na spotkanie informacyjne, na którym odpowiemy na szczegółowe pytania dotyczące realizacji programów.

Program Akademickie Centrum Kreatywności ma rozwijać kompetencje i umiejętności przyszłych nauczycieli. Akademickie Centra Kreatywności mają stać się placówkami, które wzorcowo kształcą nauczycieli w oparciu o najnowsze metody dydaktyki i technologii. Te metody zostaną sprawdzone w tzw. szkołach ćwiczeń (przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych), w których studenci będą odbywali praktyki. Najlepsze będą upowszechniane wśród pracujących nauczycieli.

Uniwersytet Młodych Wynalazców to program, który ma wzmocnić współpracę między szkołami i uczelniami. Będzie wspierać uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w rozwoju ich aktywności naukowej oraz pobudza innowacyjność oraz kreatywność. W ramach programu uczniowie i ich nauczyciele będą mogli m.in. prowadzić wspólnie z kadrą akademicką projekty naukowe, korzystać z bibliotek uniwersyteckich oraz laboratoriów. Pod okiem profesorów młodzież stworzy wynalazki, wykona doświadczenia, przygotuje publikacje naukowe.

Spotkanie odbędzie się 11 września 2014 r. w Warszawie o godzinie 11:00.

Zgłoszenie udziału prosimy kierować do 8 września 2014 r. na adres: paulina.zdybel@nauka.gov.pl

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia po jednej osobie z jednostki.

Dokładny adres spotkania zostanie przesłany zgłoszonym uczestnikom.

Więcej informacji o programach:

www.nauka.gov.pl/akademickie-centrum-kreatywnosci/

www.nauka.gov.pl/uniwersytet-mlodych-wynalazcow/

Schematyczny rysunek przedstawiający dziewczynkę podobną do Marii Curie-Skłodowskiej, która interesuje się chemią

zobacz pełną galerię

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików