Finał FameLab w najbliższą sobotę!

środa, 7 maja 2014

10 maja w Centrum Nauki Kopernik będzie można zobaczyć 3-minutowe prezentacje 10 finalistów konkursu popularyzatorskiego „FameLab".  Zwycięzca polskiej edycji weźmie udział w międzynarodowym finale w Wielkiej Brytanii. Nagrody, w tym wyróżnienie  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wręczy laureatom dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz, podsekretarz stanu w MNiSW.

Konkurs „FameLab” jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, organizowanym we współpracy z British Council w ponad 20 krajach całego świata. W Polsce jego współorganizatorem jest Centrum Nauki Kopernik. Przedsięwzięcie ma wyłonić najlepszego popularyzatora nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych.

10 maja poznamy  zdobywców nagród - głównej (za pierwsze miejsce), dwóch nagród dodatkowych (za drugie i trzecie miejsce) i Nagrody Publiczności.  Dodatkowo uczestnik polskiego finału konkursu, wybrany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzyma  wyróżnienie specjalne Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  - udział w dowolnie wybranej konferencji naukowej w Europie.

Zdobywca I miejsca otrzyma 30.000 zł na badania naukowe lub prace nad zastosowaniem badań naukowych w różnych dziedzinach oraz indywidualną nagrodę w wysokości 5.000 zł. Będzie też uczestnikiem międzynarodowego finału, który odbędzie się 3-8 czerwca w Cheltenham w Wielkiej Brytanii.

II miejsce na podium uhonorowane będzie nagrodą indywidualną w wysokości 5.000 zł, a III - 3.000 zł. Z kolei zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma voucher na semestr nauki języka angielskiego lub egzamin z języka angielskiego.

Finał „FameLab” będzie można oglądać zarówno w Centrum Nauki Kopernik (godz. 19.00–22.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona), jak i przed ekranem monitora. Relacja na żywo - na stronie http://www.famelab.org.pl/

 

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików