Dardziński: polska gospodarka interesująca dla innowacyjnych inwestorów

wtorek, 28 listopada 2017

150 mln zł zainwestuje w rozwój technologicznych startupów fundusz Market One Capital (MOC). Połowa środków, którymi będzie dysponował MOC, popłynie w ramach programu Horyzont 2020 z „funduszu funduszy”, czyli Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EFI). 

150 mln zł na startupy technologiczne

Nowopowstały fundusz venture capital MOC chce zainwestować w startupy z branży marketplace i SaaS działające nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Około 75 mln zł będzie pochodziło ze środków EFI. EFI w ramach Horyzontu 2020 – największego programu wspierania badań i innowacji w historii Unii Europejskiej – już po raz drugi ulokuje pieniądze na rynku polskim (w maju tego roku zainwestował w polską spółkę Innovation Nest II. Więcej szczegółów na nauka.gov.pl). 

– Unijny program Horyzont 2020 ma za zadanie poprawę konkurencyjności Europy poprzez wzrost innowacyjności i zachęcenie sektora prywatnego do zwiększenia wydatków na działalność badawczo-rozwojową i innowacje. Nowa umowa EFI z funduszem Market One Place udowadnia, że prężna i kreatywna gospodarka Polski oferuje wiele interesujących możliwości inwestycyjnych związanych z innowacyjnymi technologiami – powiedział Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Inwestycje polskiego biznesu

Oprócz EFI w Market One Capital postanowili zainwestować również przedstawiciele polskiego biznesu. Drugą część budżetu MOC zapewnią przedsiębiorcy, anioły biznesu i startupowcy. Wśród tych ostatnich są założyciele takich portali jak Pracuj.pl, Znanylekarz.pl czy Eobuwie.pl.  

Tagi: Piotr Dardziński, Horyzont 2020

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików