Badania, rozwój i co dalej?

środa, 23 października 2013

22 i 23 października w Warszawie odbyło się IX Forum Rynku Zdrowia dotyczące obecnego stanu i planowanych zmian w polskim systemie ochrony zdrowia. Drugiego dnia spotkania zorganizowano sesję pt. „Badania, rozwój i co dalej?”, w której wziął udział dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w MNiSW.

Sesja dotyczyła innowacyjnych projektów w medycynie i farmacji, źródeł i wielkości finansowania badań naukowych, współpracy  nauki z przemysłem, możliwości i ograniczeń w zakresie wdrażania i komercjalizacji nowatorskich rozwiązań. - Gdzie, jak gdzie, ale trudno sobie wyobrazić farmację i medycynę bez innowacyjnych projektów - powiedział dr hab. Jacek Guliński.

Podczas 9. edycji forum odbyły się też sesje dotyczące m.in. organizacji, finansów i zarządzania w ochronie zdrowia, informatyzacji i polityki lekowej. Kilka z nich poświęconych było terapiom w wybranych dziedzinach medycyny – diabetologii, onkologii czy kardiologii. Pierwszy dzień  zakończyła uroczysta Gala, podczas której przedstawiono laureatów Portretów Polskiej Medycyny – wyróżnień przyznawanych corocznie w plebiscycie redakcji miesięcznika Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.  Portrety Polskiej Medycyny wręczono za działalność wpływającą na sprawniejsze funkcjonowanie polskiego systemu opieki zdrowotnej w skali krajowej i regionalnej. Przyznano je w 6. kategoriach  -  Lider Rynku Zdrowia (laur główny),  Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne),  Menedżer Rynku Zdrowia (placówki niepubliczne),  Lekarz Rynku Zdrowia,  Wydarzenie Rynku Zdrowia i  Osobowość Rynku Zdrowia (wyróżnienie specjalne).

Organizatorem IX Forum Rynku Zdrowia była Grupa PTWP, wydawca miesięcznika Rynek Zdrowia oraz portalu rynekzdrowia.pl.


Forum Rynku Zdrowia jest ważną debatą  o obecnym stanie i planowanych zmianach w polskim systemie ochrony zdrowia.  Co roku uczestniczy w nim ponad 1000 osób. Są wśród nich wybitne postaci polskiej medycyny, politycy, czołowi menedżerowie placówek medycznych oraz liderzy przemysłu farmaceutycznego w Polsce.

  • Brak tagów

    Pobierz darmowe oprogramowanie
    do przeglądania plików