Ambasadorzy Nauki rozmawiają z minister nauki o promowaniu zawodu naukowca

środa, 29 października 2014

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska spotkała się 28 października z Ambasadorami Nauki – wybitnymi młodymi polskimi naukowcami , którzy biorą udział w naszej kampanii Zawód Naukowiec.

Prof. Kolarska-Bobińska mówiła o tym, jak ważna jest nauka dla rozwoju nowoczesnego społeczeństwa i o tym, że trzeba wprowadzać  ją do centrum debaty publicznej. Trzeba rozmawiać na temat tego jak planować karierę, jak awansować, jak przełamywać bariery.

Uczestnicy spotkania: prof. Janusz Bujnicki, dr Miłosz Giersz, prof. Maciej Konacki, Monika Koperska, dr hab.  Magdalena Król, Olga Malinkiewicz, dr inż. Dawid Nidzworski, dr Justyna Olko i dr hab. Maciej Wojtkowski zastanawiali się nad sposobami promowania kariery naukowej w mediach, a także wśród młodzieży, studentów i młodych naukowców, którzy mają już pierwsze sukcesy.

Spotkanie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej z Ambasadorami Nauki - 28 października 2014 r.

W ramach kampanii Zawód Naukowiec Ministerstwo Nauki chce pokazywać, że zawód naukowca to prawdziwa kariera, którą najlepsi powinni poważnie rozważyć i dobrze zaplanować. Ponieważ rosną nakłady na naukę – w Polsce i w Europie – najwyższa pora, by przełamywać stereotypy i pokazywać, jak wiele jest dziś szans i możliwości.

Pierwszym etapem kampanii jest  krótki film, w którym Ambasadorzy Nauki – naukowcy, którzy mają już za sobą światowe sukcesy – opowiadają o swoim wyborze kariery życiowej.

Film i krótkie biogramy Ambasadorów dostępne są na stronie MNiSW.

Spotkanie z Ambasadorami Nauki - MNiSW, 28 października 2014 r.

zobacz pełną galerię

Tagi: Zawód naukowiec

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików