Strona główna

Poprzedni
 • Ministerstwo Nauki rozpoczyna plan wdrażania na polskich uczelniach Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych

  15 kwietnia 2015

  Ministerstwo Nauki rozpoczyna plan wdrażania na polskich uczelniach Europejskiej Karty Naukowca i...

  Ministerstwo rozpoczęło kompleksowe działania promujące i wdrażające na polskich uczelniach i w instytutach badawczych zasady Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

 • Grafika - fioletowa świąteczna pisanka

  Ponad półtora miliarda złotych na innowacje w małych i średnich przedsiębiorstwach

  Największe w historii środki na wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców i skrócony do 60 dni czas wydania decyzji. Tak wygląda „szybka ścieżka” - pierwszy konkurs ogłoszony przez NCBR w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

 • Grafika - jabłko spadające na głowę

  Zawód naukowiec

  Ruszyła kolejna odsłona kampanii Zawód naukowiec. Przez cały miesiąc możemy oglądać plakaty z naszymi Ambasadorami Nauki na tyłach autobusów w 10 aglomeracjach związanych z ośrodkami naukowymi. Zawód naukowiec to podróż w przyszłość!

 • Zdjęcie biblioteki pełnej książek

  Narodowy Program Rozwoju Humanistyki

  Narodowy Program Rozwoju Humanistyki to szereg działań, które mają ułatwić integrację polskiej humanistyki z humanistyką europejską i światową, a młodym naukowcom - rozwój kariery naukowej we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. W ramach NPRH przyznano na badania już blisko 280 mln zł.

 • Zdjęcie premier Ewy Kopacz na tle flagi Polski i UE

  26 lutego 2015

  Szansa na miliardy dla nauki: ruszają nowe programy unijne

  Wszystkie programy operacyjne UE na lata 2014-2020 są już gotowe. Komisja Europejska zatwierdziła właśnie ostatni z nich – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Tym samym przed uczelniami otwierają się bogate możliwości skorzystania z finansowania.

Następny

 

Projekty i inicjatywy

Więcej projektów i inicjatyw Ministerstwa »

Aktualności

Więcej aktualności

Multimedia

Komunikaty

Więcej komunikatów

Wydarzenia w polskiej nauce

Więcej o wydarzeniach w polskiej nauce